Aktuality

Pro Hl. m. Prahu

(změnit)

12.3.2013  schůze celků v II. etapě

Proběhli schůze technologických celků spadajících do II. etapy. Obecně lze konstatovat, že hlavním tématem bylo zpomalit probíhající přípravy z důvodu, že rychlost privatizace je oproti časové představě z června minulého roku zpomalená zhruba o 4 měsíce.

Je tedy například zbytečné se zabývat přípravou stanov družstev. Pokud se družstvo bude zakládat až v roce 2014, což je za současného stavu spíše pravděpodobné, bude nutné postupovat již podle nové právní úpravy.

10.4.2013  Barrandov - Provedení privatizací "na klíč"

Některé celky z I. etapy se rozhodli, že se chtějí nechat provést privatizací "na klíč" a přenechat tak veškeré starosti s tím spojené na vybraném subjektu. Probíhají na toto téma různá výběrová řízení a presentační schůze jednotlivých zájemců. Účastníme se jich společně s našimi partnery. Odbornost nám zajišťuje společnost MUROM a.s., organizátor probíhající privatizace města Znojma a vybraná firma pro organizaci privatizace bytového fondu městské části Praha 2. Právní služby zaštiťují naše partnerské právní kanceláře.

Přejeme tímto všem budoucím "družstevníkům" pevné nervy v probíhajícím procesu a brzkou koupi jejich domu

6.12.2012  Neoprávnění nájemci – důvod, který může i znemožnit privatizaci

Oprávněnost nájemce je dnes asi nejvíce skloňovaný termín v probíhající I. etapě. Často více než cena.

Zkušenost ukázala, že neoprávněných nájemců, ať už z jakéhokoli důvodu, je definitivně v některých domech podstatně více, než předpokládali ti, kteří mají zájem si byt v tomto domě koupit. Jsou i technologické celky, kde z je tohoto důvodu  méně než 60% oprávněných nájemců.

Řešení tohoto problému spěchá bez ohledu na to, do jaké etapy je zařazen Váš dům!

25.10.2012  Vlastnictví jiné nemovitosti nemusí být překážkou

Většina nájemců, kteří neobdrželi výzvu z důvodu, že vlastní nemovitost určenou k bydlení, využili ustanovení z pravidel - "(vyjma případů, že na něm nelze spravedlivě požadovat aby užíval pouze jeden byt)". Většinou se jednalo o případy, kdy byl nájemce pracovně uvázán v Praze a nemovitost byla mimo Prahu, nebo existovali objektivní důvody, že nemovitost nelze trvale obývat. Všechny takové důvody je ale třeba mít doložené! Většině takových nájemců magistrát vyhověl a výzvu jim předal.

10.10.2012  Výzvy oprávněným nájemcům

Dorazily první výzvy. Nedorazily však všem. Procento těch, kterým nebyla zaslána bylo nečekaně vysoké. Důvodem bylo, že nesplňovali některou z podmínek stanovujících oprávněnost nájemce. Oprávněný nájemce je člověk, který nemá dluhy vůči magistrátu a nevlastní další nemovitost. Pozor jak máte zapsané vaše chaty a chalupy. Jestli jsou vedeny jako rekreační objekty, je to v pořádku, v případě, že jste vlastníkem, nebo spoluvlastníkem nemovitosti určené k bydlení výzvu neobdržíte.

Více v sekci nejčastější dotazy.

1.10.2012  Začátek I. etapy

Začala I. etapa transformace bytového fondu Hl. města Prahy rozesíláním výzev oprávněným nájemcům. Technologické celky se budou obesílat postupně. Poslední by měli přijít na řadu v lednu 2013. Prvním krokem nájemců, kteří mají zájem o koupi bytu je neověřeně zmocnit maximálně tři zástupce k jednání s magistrátem. To musí učinit minimálně 60% oprávněných nájemců (ti kteří obdrželi výzvu) z daného technologicky-funkčního celku. Ti si dojednají termín schůzky na magistrátu. Na této schůzce pak obdrží znalecký posudek, ze kterého se dozvědí veškeré informace o ceně svého domu.

5.9.2012  Průzkum mínění

Právě probíhá 2. vlna námi organizovaného průzkumu Vašeho mínění. Zaměřili jsme ho na oblasti, které většinu z nás zajímají.
Dovolujeme si Vás touto cestou požádat aby jste pokud možno vyšli našim zástupcům vstříc.
Relativně krátký čas který strávíte zodpovězením dotazů, může pomoci nám Všem.

Výsledky zde zveřejníme ihned po vyhodnocení.

Zvolte prosím oblast